X

DEVLET TİYATROLARI ANTALYA 9.ULUSLARARASI TİYATRO FESTİVALİ

     

     Seyircilerimizin sabırsızlıkla beklediği Devlet Tiyatroları Antalya 9.Uluslararası Tiyatro Festivali için geri sayım başladı…
 
     Bu yıl 9.su düzenlenecek olan festival geride kalan 8 yılda 43 yabancı, 31 Devlet Tiyatroları grubuna ev sahipliği yaparak, 162 gösterimde 96 bin 500 seyirciye ulaştı. Bu yıl da birbirinden eşsiz oyunların yer alacağı festivalde, Türkiye'den 6, yurtdışından da 5 tiyatro topluluğu 11 farklı oyun sergileyecek.            
Festival kapsamında seyircilerle buluşacak olan tiyatro toplulukları; İSPANYA Yllana Tiyatrosu, BREZİLYA Palyaço Akademisi, KAZAKİSTAN 28 Tiyatro, İTALYA Koreja Tiyatrosu, GÜRCİSTAN Vaso Abashidze Profesyonel Müzikal Komedi ve Dram Tiyatrosu, Ankara Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Erzurum Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu.
 
     Bu yıl 9 tiyatro 21 temsil ile 17 Mayıs Perşembe günü saat 20.00’da Haşim İşcan Kültür Merkezi Büyük Salon’da İstanbul Devlet Tiyatrosu – “Günün Çorbası” müzikali  ile muhteşem festival başlıyor. Festival kapsamında özel açılış etkinlikleri de Haşim İşcan Kültür Merkezi bahçesinde saat: 18.30’da başlayacak.
    Detaylı bilgi için 247 87 27 nolu telefonu arayabilir ya da http://www.antalyadt.gov.tr adresimizi ziyaret edebilir, http://www.biletiva.com adresinden ve gişelerimizden biletlerinizi alabilirsiniz.

OYUNLAR HAKKINDA DETAYLI BİLGİ: http://www.devtiyatro.gov.tr/festivaller-program-devlet-tiyatrolari--antalya-uluslararasi-tiyatro-festivali.html